Tietoja haetaan, pieni hetki...

Tietoja haetaan, pieni hetki...

|

Viihde

M/s Finlandialla viihdytään elävän kotimaisen musiikin parissa joka päivä. Katso eri viikonpäivien ohjelma ja esiintymisajat >> 

Marraskuu 2016

hanna pakarinen_150x150 stina girs_150x150 mikael gabriel_150x150
3.11. Hanna Pakarinen 24.11. Stina Girs 18.11. Mikael Gabriel
Esiintyjät
Ti-Ke 1.-2.11. Susanna Heikki & Voimaorkesteri nosturi logo
To 3.11. Hanna Pakarinen telakka logo
Pe 4.11. Rudolf & Karri Koira nosturi logo
La 5.11. Tuomas Kaikkonen & Onnenkerjäläiset nosturi logo
Su 6.11. Wanha Svengi nosturi logo
Ti-Ke 8.-9.11. Lasse Hoikka ja Souvarit nosturi logo
To 10.11. Anna Hanski telakka logo
Pe 11.11. Mikko Kuustonen nosturi logo
La 12.11. Sallad nosturi logo
Su 13.11. Trio Palmera nosturi logo
Ti-Ke 15.-16.11. Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri nosturi logo
To 17.11. Ilpo Kaikkonen telakka logo
Pe 18.11. Mikael Gabriel nosturi logo
La 19.11. Kimble nosturi logo
Su 20.11. Pete Haapasalo & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 22.-23.11. Marco Lundberg, Erika Vikman & Taivaankaari nosturi logo
To 24.11. Stina Girs telakka logo
Pe 25.11. Sima nosturi logo
La 26.11. Jayho nosturi logo
Su 27.11. Meeri ja Erkki nosturi logo
Ti-Ke 29.-30.11. Marko Maunuksela & Talisman nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
44 31.10.-6.11. Markku Ketola Christa Huikko Band 31.10-2.11./Tuomas Kaikkonen & Onnenkerjäläiset 3.-4.11.
45 7.-13.11. Tuomas Lehto Jade's Band
46 14.-20.11. Jarkko Klemetti Tanssiorkesteri Sunset
47 21.-27.11. Claudio Muscot
48 28.11.-4.12. Jaco Dreams

Joulukuu 2016

olavi uusivirta_150x150 anssi kela_150x150_spotlight02 anna puu_150x150
2.12. Olavi Uusivirta 8.12. Anssi Kela 16.12. Anna Puu
Esiintyjät
To-Pe 1.-2.12. Pave Maijanen telakka logo
Pe 2.12. Olavi Uusivirta nosturi logo
La 3.12. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 4.12. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 6.-7.12. Sinitaivas nosturi logo
To 8.12. Anssi Kela nosturi logo
Pe 9.12. Janna nosturi logo
La 10.12. Kimble nosturi logo
Su 11.12. Wanha Swengi nosturi logo
Ti-Ke 13.-14.12. Channel Four nosturi logo
To 15.12. Juice-tribuutti: Puntti Valtonen, Kari Vehkaluoto & Simo Salminen telakka logo
Pe 16.12. Anna Puu nosturi logo
La 17.12. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 18.12. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 20.-21.12. Neljänsuora nosturi logo
Ma-Ti 26.-27.12. Jayho nosturi logo
Ke 28.12. Tarja Lunnas & Rosso nosturi logo
To-Pe 29.-30.12. Mina ja Tomas nosturi logo
La 31.12. Kimble nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
48 28.11.-4.12. Jaco Dreams
49 5.-11.12. Tuomo Karppinen Riskit Herrat
50 12.-18.12. Pete Haapasalo 12.-16.12./Nicklas Grönholm 17.-18.12. Christa Huikko Band
51 19.-23.12. Matti Oksa Jade's Band
52 26.-31.12. Markku Ketola Marko Karvonen & Mercedes
Taikurit
16.-23.12. Taikuri Jari
26.-31.12. Taikuri Keke Pulliainen

Tammikuu 2017

lauri tahka_150x150 JukkaPoika 150x150 jiri nikkinen_the_beatles_tribute_band_150x150
5.1. Lauri Tähkä 13.1. Jukka Poika 21.1. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band
Esiintyjät
Su 1.1. Nina Sallinen & Pauli Halme nosturi logo
To 5.1. Lauri Tähkä nosturi logo
Pe-La 6.-7.1. Esa Nummela Band nosturi logo
Su 8.1. Vesa Hyrskykari & Arto Piispanen nosturi logo
Ti-Ke 10.-11.1. Anneli Mattila & Recados nosturi logo
To 12.1. Santeri Halme & Auringonlaskun ratsastajat nosturi logo
Pe 13.1. Jukka Poika nosturi logo
La 14.1. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 15.1. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 17.-18.1. Teuvo OInas & Kiintotähti nosturi logo
To 19.1. Antti Reini Duo telakka logo
Pe 20.1. Vilma Alina nosturi logo
La 21.1. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
Su 22.1. Tuomas Lehto & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 24.-25.1. Ilkka Vainio Villi Pyhäpoika Show nosturi logo
To 26.1. Enna & Evi telakka logo
Pe 27.1. Ellinoora nosturi logo
La 28.1. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 29.1. Trio Palmera nosturi logo
Ti 31.1. Heidi Pakarinen & Karavaani nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
52 1.1. Markku Ketola -
1 2.-8.1. Matti Oksa Pientä Unelmaa
2 9.-15.1. Steve Webb Kunnon Miehet
3 16.-22.1. Jarkko Klemetti Unelmavävyt
4 23.-29.1. Claudio Christa Huikko Band
Taikurit
1.1. Taikuri Keke Pulliainen
2.-8.1. Taikuri Jari

Helmikuu 2017

veeti kallio_150x150 suvi terasniska_150x150 uniikki 150x150
2.2. Veeti Kallio Duo 17.2. Suvi Teräsniska 24.2. Uniikki
Esiintyjät
Ke 1.2. Heidi Pakarinen & Karavaani nosturi logo
To 2.2. Veeti Kallio Duo telakka logo
Pe 3.2. Raappana nosturi logo
La 4.2. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
Su 5.2. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 7.-8.2. Lasse Hoikka ja Souvarit nosturi logo
To 9.2. Tero Hyväluoma Frost V nosturi logo
Pe 10.2. Diandra nosturi logo
La 11.2. BadCase -of loving Rock! nosturi logo
Su 12.2. Olli Leppänen & Samuli Jokinen nosturi logo
Ti-Ke 14.-15.2. Tiina Ruuska & Rosette nosturi logo
To 16.2. Virve Rosti telakka logo
Pe 17.2. Suvi Teräsniska nosturi logo
La 18.2. Kasmir nosturi logo
Su 19.2. Jonna Ortju & Marian Petrescu nosturi logo
Ti-Ke 21.-22.2. Anne Mattila & Dejavu nosturi logo
To 23.2. Shava nosturi logo
Pe 24.2. Uniikki nosturi logo
La 25.2. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
Su 26.2. Wanha Swengi nosturi logo
Ti 28.2. Aki Samuli & Fantasia nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
5 30.1.-5.2. Tuomas Lehto Jade's Band
6 6.-12.2. Matti Oksa Riskit Herrat
7 13.-19.2. Jaco Tuomas Kaikkonen @ Onnenkerjäläiset
8 20.-26.2. Mika Suominen Christa Huikko Band
9 27.2.-5.3. Markku Ketola Muscot
Taikurit/Erikoisohjelmat
17.2. Evelina ja Aste
18.-19.2. Taikuri Jari
20.-23.2. Taikuri Aaro Sorva
24.-26.2. Taikuri Keke Pulliainen
27.-28.2. Taikuri Roope Ylitalo

Maaliskuu 2017

benjamin 150x150 nopsajalka 150x150 irina 150x150
3.3. Benjamin 10.3. Nopsajalka 17.3. Irina
Esiintyjät
Ke 1.3. Aki Samuli & Fantasia nosturi logo
To 2.3. Tuomari Nurmio telakka logo
Pe 3.3. Benjamin nosturi logo
La 4.3. The Bubble Band nosturi logo
Su 5.3. Mikael Konttinen nosturi logo
Ti-Ke 7.-8.3. Eini & Boogie nosturi logo
To 9.3. Cover Page telakka logo
Pe 10.3. Nopsajalka nosturi logo
La 11.3. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
Su 12.3. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 14.-15.3. Arja Koriseva & Fortuna nosturi logo
To 16.3. Hanna Pakarinen telakka logo
Pe 17.3. Irina nosturi logo
La 18.3. Kimble nosturi logo
Su 19.3. Tuomas Lehto & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 21.-22.3. Taikakuu nosturi logo
To 23.3. Loisto nosturi logo
To-Pe 23.-24.3. Pave Maijanen telakka logo
Pe 24.3. Anssi Kela nosturi logo
La 25.3. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 26.3. Vesa Hyrskykari & Arto Piispanen nosturi logo
Ti-Ke 28.-29.2. Susanna Heikki & Unelmavävyt nosturi logo
To 30.3. Sir Elwood Duo telakka logo
Pe 31.3. Reino Nordin nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
10 6.-12.3. Steve Webb Pientä Unelmaa
11 13.-19.3. Nicklas Grönholm (13.-16.3.) Jade's Band
12 20.-26.3. Tuomas Lehto Christa Huikko Band
13 27.3.-2.4. Tuomo Karppinen Unelmavävyt
Taikurit
1.-5.3. Taikuri Roope Ylitalo

Tiistain ja keskiviikon klo 18.45 lähdöillä Tallinnasta Helsinkiin mukana ovat tanssin ystäville tutut iskelmätähdet Bar Nosturissa. Torstai-iltaisin Pub Telakassa jatkuvat suuren suosion saavuttaneet Suomi-popin ykkösnimien puoliakustiset soolo-, duo- tai bändikeikat. Perjantai-iltaisin Bar Nosturin lavalle nousevat tämän hetken kuumimmat nimet ja soittolistojen suosikit klo 20. Lauantaisin risteilijöiden kanssa menossa mukana covereita soittava bilebändi. Sunnuntaisin Bar Nosturissa nautitaan laadukkaasta viihdemusiikista, mm. jazz-, swing- ja latinorytmeistä. Maanantaista perjantaihin Bar Nosturissa tanssitaan viihdeorkesterien tahdissa.

Artistit esiintyvät seuraavasti:

Bar Nosturi

  • Tiistaisin ja keskiviikkoisin klo 19 & 20
  • Perjantaisin klo 20
  • Lauantaisin klo 19 & 20

Pub Telakka

  • Torstaisin klo 19 & 20.

Sivun alkuun