Tietoja haetaan, pieni hetki...

Tietoja haetaan, pieni hetki...

|

Viihde

M/s Finlandialla viihdytään elävän kotimaisen musiikin parissa joka päivä. Katso eri viikonpäivien ohjelma ja esiintymisajat >> 

Syyskuu 2016

aste 150x150 JukkaPoika 150x150 TeflonBrothers 150x150
2.9. Aste 16.9. Jukka Poika 23.9. Teflon Brothers
Esiintyjät
To 1.9. Jukka Kuoppamäki telakka logo
Pe 2.9. Aste nosturi logo
La 3.9. The Bubble Band nosturi logo
Su 4.9. Trio Palmera  nosturi logo
Pe 16.9. Jukka Poika nosturi logo
La 17.9. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 18.9. Tuohimaa & Ojala telakka logo
Ti-Ke 20.-21.9. Matti Esko nosturi logo
To 22.9. Jessica Uussaari telakka logo
Pe 23.9. Teflon Brothers nosturi logo
La 24.9. Bianca Morales & The New FF Band nosturi logo
Su 25.9. Bianca Morales Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 27.-28.9. Teemu Roivainen & Energia nosturi logo
To 29.9. Costello Hautamäki telakka logo
Pe 30.9. Vilma Alina nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
37 16.-18.9. Jaco Marko Karvonen & Mercedes
38 19.-25.9. Jaco Unelmavävy
39 26.9.-1.10. Markku Ketola Jade's Band
39 2.10. Matti Oksa

Lokakuu 2016

AnnaAbreu 150x150 Eveliina 150x150 Chisu 150x150
7.10. Anna Abreu 14.10. Evelina 15.10. Chisu
Esiintyjät
La 1.10. Jayho nosturi logo
Su 2.10. Wanha Swengi nosturi logo
Ti-Ke 4.-5.10. Kake Randelin & Company nosturi logo
To 6.10. Anne Mattila Unplugged telakka logo
Pe 7.10. Anna Abreu nosturi logo
La 8.10. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 9.10. Henri Mäntylä Duo nosturi logo
Ti-Ke 11.-12.10. Hurma nosturi logo
To 13.10. Heikki Hela Trio telakka logo
Pe 14.10. Evelina nosturi logo
La 15.10. Chisu nosturi logo
Su 16.10. Trio Palmera nosturi logo
Ti-Ke 18.-19.10. Saija Tuupanen & ExMiehet nosturi logo
To 20.10. Jore Marjaranta telakka logo
Pe 21.10. Lucas nosturi logo
La 22.10. Eini & Boogie nosturi logo
Su 23.10. Mina ja Tomas nosturi logo
Ti-Ke 25.-26.10. Taikakuu nosturi logo
To 27.10. Sonja Lumme telakka logo
Pe 28.10. Jannika B. nosturi logo
La 29.10. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 30.10. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
40 3.-9.10. Tuomas Lehto Christa Huikko Band
41 10.-16.10 Jarkko Klemetti Dreams 10.-14.10./ Mina ja Tomas 15.10.
42 17.-23.10. Tuomo Karppinen 17.-21.10./Otto F 22.-23.10. Muscot
43 24.-30.10. Steve Webb Pientä Unelmaa
Taikurit
17.-21.10. Taikuri Aaro Sorva
22.-24.10. Taikuri Keke Pulliainen
25.-27.10. Taikuri Jari
28.-30.10. Taikuri Roope Ylitalo

Marraskuu 2016

hanna pakarinen_150x150 stina girs_150x150 mikael gabriel_150x150
3.11. Hanna Pakarinen 10.11. Stina Girs 18.11. Mikael Gabriel
Esiintyjät
Ti-Ke 1.-2.11. Susanna Heikki & Voimaorkesteri nosturi logo
To 3.11. Hanna Pakarinen telakka logo
Pe 4.11. Ruudolf & Karri Koira nosturi logo
La 5.11. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 6.11. Wanha Svengi nosturi logo
Ti-Ke 8.-9.11. Lasse Hoikka ja Souvarit nosturi logo
To 10.11. Anna Hanski telakka logo
Pe 11.11. Mikko Kuustonen nosturi logo
La 12.11. Sallad nosturi logo
Su 13.11. Roberto Cuerto Trio nosturi logo
Ti-Ke 15.-16.11. Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri nosturi logo
To 17.11. Ilpo Kaikkonen telakka logo
Pe 18.11. Mikael Gabriel nosturi logo
La 19.11. Kimble nosturi logo
Su 20.11. Tuomas Lehto & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 22.-23.11. Marco Lundberg, Erika Vikman & Taivaankaari nosturi logo
To 24.11. Stina Girs telakka logo
Pe 25.11. Sima nosturi logo
La 26.11. Jayho nosturi logo
Su 27.11. Meeri ja Erkki nosturi logo
Ti-Ke 29.-30.11. Marko Maunuksela & Talisman nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
44 31.10.-6.11. Markku Ketola Christa Huikko Band
45 7.-13.11. Tuomas Lehto Jade's Band
46 14.-20.11. Jarkko Klemetti Tanssiorkesteri Sunset
47 21.-27.11. Claudio Muscot
48 28.11.-4.12. Jaco Dreams

Joulukuu 2016

olavi uusivirta_150x150 anssi kela_150x150_spotlight02 anna puu_150x150
2.12. Olavi Uusivirta 8.12. Anssi Kela 16.12. Anna Puu
Esiintyjät
To-Pe 1.-2.12. Pave Maijanen telakka logo
Pe 2.12. Olavi Uusivirta nosturi logo
La 3.12. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 4.12. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 6.-7.12. Sinitaivas nosturi logo
To 8.12. Anssi Kela nosturi logo
Pe 9.12. Janna nosturi logo
La 10.12. Kimble nosturi logo
Su 11.12. Mina ja Tomas nosturi logo
Ti-Ke 13.-14.12. Seireenit nosturi logo
To 15.12. Puntti Valtonen, Esa Nieminen & Simo Salminen telakka logo
Pe 16.12. Anna Puu nosturi logo
La 17.12. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 18.12. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 20.-21.12. Neljänsuora nosturi logo
Ma-Ti 26.-27.12. Jayho nosturi logo
Ke 28.12. Tarja Lunnas & Rosso nosturi logo
To-Pe 29.-30.12. Mina ja Tomas nosturi logo
La 31.12. Kimble nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
48 28.11.-4.12. Jaco Dreams
49 5.-11.12. Tuomo Karppinen Riskit Herrat
50 12.-18.12. Pete Haapasalo Christa Huikko Band
51 19.-23.12. Matti Oksa Jade's Band
52 26.-31.12. Markku Ketola Marko Karvonen & Mercedes

Tiistain ja keskiviikon klo 18.45 lähdöillä Tallinnasta Helsinkiin mukana ovat tanssin ystäville tutut iskelmätähdet Bar Nosturissa. Torstai-iltaisin Pub Telakassa jatkuvat suuren suosion saavuttaneet Suomi-popin ykkösnimien puoliakustiset soolo-, duo- tai bändikeikat. Perjantai-iltaisin Bar Nosturin lavalle nousevat tämän hetken kuumimmat nimet ja soittolistojen suosikit klo 20. Lauantaisin risteilijöiden kanssa menossa mukana covereita soittava bilebändi. Sunnuntaisin Bar Nosturissa nautitaan laadukkaasta viihdemusiikista, mm. jazz-, swing- ja latinorytmeistä. Maanantaista perjantaihin Bar Nosturissa tanssitaan viihdeorkesterien tahdissa.

Artistit esiintyvät seuraavasti:

Bar Nosturi

  • Tiistaisin ja keskiviikkoisin klo 19 & 20
  • Perjantaisin klo 20
  • Lauantaisin klo 19 & 20

Pub Telakka

  • Torstaisin klo 19 & 20.

Sivun alkuun