Uppgifterna hämtas.

Uppgifterna hämtas.

|

Nöje

Resan får en flygande start då dansorkestern bjuder upp till dans varje dag. De inhemska stjärnartisterna underhåller på tisdagarna. Torsdag avgångar uppträder kända finländska underhållningsartisterna i Pub Telakka.

Januari 2018

Sonja Lumme Nelli Matula Stig
11.1. Sonja Lumme 12.1. Nelli Matula 19.1. Stig
Artister
To 4.1. Sami Hintsanen Duo nosturi logo
Fre 5.1. Laura Voutilainen nosturi logo
6.1. The Sense Band nosturi logo
7.1. Jonna Ortju & Marian Petrescu nosturi logo
Ti-On 9.-10.1. Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri nosturi logo
To 11.1. Sonja Lumme Duo telakka logo
Fre 12.1. Nelli Matula nosturi logo
13.1. Jayho nosturi logo
14.1. Niina Sallinen & Pauli Halme nosturi logo
Ti-On 16.-17.1. Susanna Heikki & Voimaorkesteri nosturi logo
To 18.1. Nina Tapio telakka logo
Fre 19.1. Stig nosturi logo
20.1. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
21.1. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-On 23.-24.1. Channel Four nosturi logo
To 25.1. Mikko Alatalo nosturi logo
Fre 26.1. Aikakone nosturi logo
27.1. The Trousers nosturi logo
28.1. Anna Hanski & Pete Haapasalo nosturi logo
Ti-On 30.-31.1. Markku Aro & Diesel nosturi logo
Vecka Trubadur (varje dag) Orkester (må-fre)
1 1.-7.1. Claudio Marko Karvonen & Mercedes
2 8.-14.1. Jaco Rosette
3 15.-21.1. Markku Ketola Unelmavävyt
4 22.-28.1. Tuomas Lehto The Trousers
5 29.1.-4.2. Jarkko Klemetti Kunnon Miehet

Februari 2018

Kauko Röyhkä Evelina Teflon Brothers
8.2. Kauko Röyhkä Trio 13.-14.2. NeljänSuora 23.2. Teflon Brothers
Artister
To 1.2. Veeti Kallio Duo telakka logo
Fre 2.2. Sima nosturi logo
3.2. Eini nosturi logo
4.2. Suvi Karjula & Jukkis nosturi logo
Ti-On 6.-7.2. Charles Plogman & Rosette nosturi logo
To 8.2. Kauko Röyhkä Duo telakka logo
Fre 9.2. Irina nosturi logo
10.2. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
11.2. Uncle John Duo nosturi logo
Ti-On 13.-14.2. NeljänSuora nosturi logo
To 15.2. Ile Kallio & Patrik Eriksson Duo telakka logo
Fre 16.2. AGT 2018 - artisten bekräftas senare nosturi logo
17.2. AGT 2018 - artisten bekräftas senare nosturi logo
18.2. Johanna Debreczeni & Mirka Vähtäri nosturi logo
Ti-On 20.-21.2. Tomi Markkola & Fernet nosturi logo
To 22.2. SoulSisters telakka logo
Fre 23.2. Teflon Rockers nosturi logo
24.2. BadCase -of loving Rock nosturi logo
25.2. Trio Palmera nosturi logo
Ti-On 27.-28.2. Tommi Soidinmäki nosturi logo
Vecka Trubadur (varje dag) Orkester (må-fre)
5 29.1.-4.2. Jarkko Klemetti Kunnon Miehet
6 5.-11.2. Steve Webb Jade's Band
7 12.-18.2. Matti Oksa Pientä Unelmaa (må-fre)/Remix (lö)
8 19.-25.2. Mika Suominen Tuomas Kaikkonen @ Onnenkerjäläiset
9 26.2.-4.3. Kriss Viconte Riskit Herrat (ma-fre)/Katri Metso Party Band (lö)

Mars 2018

Redrama Elastinen Jiri Nikkinen
2.3. Redrama 16.3. Elastinen 23.3. Pete Parkkonen
Artister
To 1.3. Sami Pitkämö Duo telakka logo
Fre 2.3. Redrama nosturi logo
3.3. AGT 2018 - artisten bekräftas senare nosturi logo
3.3. AGT 2018 - artisten bekräftas senare telakka logo
4.3. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-On 6.-7.3. Heidi Pakarinen & Karavaani nosturi logo
To 8.3. Leewings telakka logo
Fre 9.3. Lucas nosturi logo
10.3. Jayho nosturi logo
11.3. Jonna Ortju & Marian Petrescu nosturi logo
Ti-On 13.-14.3. Sinitaivas nosturi logo
To 15.3. Anna Hanski & Säestäjä telakka logo
Fre 16.3. Elastinen nosturi logo
Fre-Lö 16.-17.3. O'Rives telakka logo
17.3. Esa Nummela Band nosturi logo
18.3. Uncle John Duo nosturi logo
Ti-On 20.-21.3. Anneli Mattila & Recados nosturi logo
To 22.3. M.A Numminen & Pedro Hietanen telakka logo
Fre 23.3. Pete Parkkonen nosturi logo
24.3. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
25.3. Minna Lasanen & Pete Haapasalo nosturi logo
Ti-On 27.-28.3. Taikakuu nosturi logo
To 29.3. Kaija Kärkinen & Ile Kallio telakka logo
Fre-Lö 30.-31.3. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
Vecka Trubadur (varje dag) Orkester (må-fre)
9 26.2.-4.3. Kriss Viconte Riskit Herrat (må-fre)/Katri Metso Party Band (lö)
10 5.-11.3. Nicklas Grönholm (må-on)/Olli Lepänrinne (to-sö) Muscot
11 12.-18.3. Tuomas Lehto The Trousers
12 19.-25.3. John-Peter Lemström Unelmavävyt
13 26.3.-1.4. Matti Oksa Jade's Band

Artisterna uppträder:

Bar Nosturi

Tisdag och onsdag kl 18.45 och 19.45

Fredag kl 19.30

Lördag kl 19.00

Pub Telakka

Torsdag kl 18.45 och 19.45