Tietoja haetaan, pieni hetki...

Tietoja haetaan, pieni hetki...

|

Viihde

M/s Finlandialla viihdytään elävän kotimaisen musiikin parissa joka päivä. Katso eri viikonpäivien ohjelma ja esiintymisajat

Maaliskuu 2017

benjamin 150x150 nopsajalka 150x150 pave maijanen
3.3. Benjamin 10.3. Nopsajalka 23.-24.3. Pave Maijanen
Esiintyjät
Ke 1.3. Aki Samuli & Fantasia nosturi logo
To 2.3. Tuomari Nurmio telakka logo
Pe 3.3. Benjamin nosturi logo
La 4.3. The Bubble Band nosturi logo
Su 5.3. Mikael Konttinen nosturi logo
Ti-Ke 7.-8.3. Eini & Boogie nosturi logo
To 9.3. Duo Cover Page telakka logo
Pe 10.3. Nopsajalka nosturi logo
La 11.3. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
Su 12.3. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 14.-15.3. Arja Koriseva & Fortuna nosturi logo
To 16.3. Hanna Pakarinen telakka logo
Pe 17.3. Janne Ordén Feat. Hesaäijä nosturi logo
La 18.3. Kimble nosturi logo
Su 19.3. Juha Lanu & Pete Haapasalo nosturi logo
Ti-Ke 21.-22.3. Taikakuu nosturi logo
To 23.3. Loisto nosturi logo
To-Pe 23.-24.3. Pave Maijanen telakka logo
Pe 24.3. Anssi Kela (HUOM! poikkeuksellinen aloitusaika klo 19:30) nosturi logo
La 25.3. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 26.3. Uncle John Trio nosturi logo
Ti-Ke 28.-29.2. Susanna Heikki & Voimaorkesteri nosturi logo
To 30.3. Sir Elwood Duo telakka logo
Pe 31.3. Reino Nordin nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
10 6.-12.3. Steve Webb Pientä Unelmaa (ma-la)
11 13.-19.3. Nicklas Grönholm 13.-16.3./Olli Leppänen 17.-19.3. Jade's Band
12 20.-26.3. Tuomo Karppinen 20.-25.3./Tuomas Lehto 26.3. Christa Huikko Band
13 27.3.-2.4. Tuomas Lehto 27.3.-1.4./Matti Oksa 2.4. Unelmavävyt
Taikurit
1.-5.3. Taikuri Roope Ylitalo

Huhtikuu 2017

pete parkkonen_150x150 maarit sami_hurmerinta_150x150 laura voutilainen_150x150
7.4. Pete Parkkonen 13.4. Maarit ja Sami Hurmerinta 28.4. Laura Voutilainen
Esiintyjät
La 1.4. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 2.4. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 4.-5.4. Eija Kantola & Omega nosturi logo
To 6.4. Miss Jones Swing Band nosturi logo
Pe 7.4. Pete Parkkonen nosturi logo
La 8.4. Sallad nosturi logo
Su 9.4. Susa Saukko & Pekka Kuorikoski nosturi logo
Ti-Ke 11.-12.4. Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri nosturi logo
To 13.4. Maarit ja Sami Hurmerinta telakka logo
Pe-La 14.-15.4. Mina ja Tomas nosturi logo
Su-Ma 16.-17.4. Tuomas Lehto & Olli Leppänen nosturi logo
Ti-Ke 18.-19.4. Tomi Markkola & Fernet nosturi logo
To 20.4. Duo Zenger & Levy telakka logo
Pe 21.4. Aurora nosturi logo
La 22.4. Nikke Ankara nosturi logo
Su 23.4. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 25.-26.4. Meiju Suvas & Suvasregal nosturi logo
To 27.4. Sonja Lumme Duo telakka logo
Pe 28.4. Laura Voutilainen nosturi logo
La-Su 29.-30.4. Christa Huikko Band nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
14 3.-9.4. Matti Oksa Marko Karvonen & Mercedes
15 10.-16.4. Claudio Muscot
16 17.-23.4. Steve Webb Jade's Band
17 24.-30.4. Jarkko Klemetti Christa Huikko Band
Taikurit
13.-17.4. Taikuri Kari

Toukokuu 2017

petra 150x150 elias kaskinen_150x150 anssi kela_150x150_spotlight02
5.5. Petra 19.5. Elias Kaskinen 26.5. Anssi Kela
Esiintyjät
Ti-Ke 2.-3.5. Hurma nosturi logo
To 4.5. Orquesta Solaz nosturi logo
Pe 5.5. Petra nosturi logo
La 6.5. Jayho nosturi logo
Su 7.5. Olli Ahvenlahti nosturi logo
Ti-Ke 9.-10.5. Kake Randelin & Company nosturi logo
To 11.5. Veeti Kallio Duo telakka logo
Pe 12.5. Lucas nosturi logo
La 13.5. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 14.5. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 16.-17.5. Erika Vikman & Tuomas Kaikkonen & Onnenkerjäläiset nosturi logo
To 18.5. Sherry Lips nosturi logo
Pe 19.5. Elias Kaskinen nosturi logo
La 20.5. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
Su 21.5. Susa Saukko & Pekka Kuorikoski nosturi logo
Ti-Ke 23.-24.5. Charles Plogman & Rosette nosturi logo
To 25.5. Badding Tribute nosturi logo
Pe 26.5. Anssi Kela nosturi logo
La 27.5. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 28.5. Trio Palmera nosturi logo
Ti-Ke 30.-31.5. Marita Taavitsainen & Orkesteri Koivu nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
18 1.-7.5. Markku Ketola 1.5. Christa Huikko Band/2.-5.5. Rosette
19 8.-14.5. Jaco Pientä Unelmaa
20 15.-21.5. Tuomas Lehto Kunnon Miehet
21 22.-28.5. Pete Haapasalo Christa Huikko Band
22 29.5.-4.6. Jarkko Klemetti Muscot

Kesäkuu 2017

evelina 150x150 sima 150x150 irina 150x150
2.6. Evelina 9.6. Sima 16.6. Irina
Esiintyjät
To 1.6. Kahden pennin orkesteri nosturi logo
Pe 2.6. Evelina nosturi logo
La 3.6. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
Su 4.6. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 6.-7.6. NeljänSuora nosturi logo
To 8.6. nosturi logo
Pe 9.6. Sima nosturi logo
La 10.6. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
Su 11.6. Tuomas Lehto & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 13.-14.6. Teemu Roivainen & Energia nosturi logo
To 15.6. D'bop telakka logo
Pe 16.6. Irina nosturi logo
La 17.6. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 18.6. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 20.-21.6. Channel Four nosturi logo
Pe-La 23.-24.6. Pete Haapasalo Duo nosturi logo
Su 25.6. Susa Saukko & Pekka Kuorikoski nosturi logo
Ma-Pe 26.-30.6. Jayho telakka logo
Pe 30.6. Esa Nummela Duo nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
23 5.-11.6. Matti Oksa Unelmavävyt (ma-la)
24 12.-18.6. Markku Ketola Marko Karvonen & Mercedes
25 19.-25.6. Claudio Esme & Broadway (ma-la)
26 26.6.-2.7. Tuomo Karppinen Jake Niska Band
Taikurit
17.-21.6. Taikuri Kari
22.-25.6. Taikuri Marcus Alexander
26.-28.6. Taikuri Aaro Sorva
29.6.-2.7. Taikuri Roope Ylitalo

Heinäkuu 2017

Esiintyjät
La 1.7. Esa Nummela Duo nosturi logo
La-Su 1.-2.7. Jayho telakka logo
Su 2.7. Niina Sallinen & Pauli Halme nosturi logo
Ma-Su 3.-9.7. Paratiisi Duo telakka logo
To 6.7. Oosm-kvartetti nosturi logo
Pe-La 7.-8.7. Samu Laiho nosturi logo
Su 9.7. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ma-To 10.-13.7. Tuomas Lehto & Olli Leppänen telakka logo
Pe-La 14.-15.7. Timo Oiva Duo nosturi logo
Pe-Su 14.-16.7. Olli Leppänen Duo telakka logo
Su 16.7. Pete Haapasalo nosturi logo
Ma-Su 17.-23.7. Pete Haapasalo Duo telakka logo
To 20.7. Duo Heikinheimo & Laine nosturi logo
Pe-La 21.-22.7. Paratiisi Duo nosturi logo
Su

23.7.

Mikael Konttinen nosturi logo
Ma-Su 24.-30.7. Tuohimaa & Ojala telakka logo
Pe-La 28.-29.7. Jayho nosturi logo
Su 30.7. Uncle John Trio nosturi logo
Ma 31.7. Meeri ja Erkki Duo telakka logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
27 3.-9.7. Pete Haapasalo Tuomas Kaikkonen @ Onnenkerjäläiset
28 10.-16.7. Olli Leppänen Duo 14.-16.7. Jade's Band
29 17.-23.7. Samu Laiho Muscot
30 24.-30.7. Jarkko Klemetti Kunnon Miehet
31 31.7.-6.8. Olli Leppänen 4.-6.8. Unelmavävyt
Taikurit
3.-9.7. Taikuri Keke Pulliainen
10.-16.7. Taikuri Roope Ylitalo
17.-26.7. Taikuri Kari
27.-31.7. Taikuri Roope Ylitalo

Elokuu 2017

Markku Aro_150x150 aurora1 150x150 markomaunuksela 150x150
15.-16.8. Markku Aro & Diesel 25.8. Aurora 29.-30.8. Marko Maunuksela & Talisman
Esiintyjät
Ti-Su 1.-6.8. Meeri ja Erkki Duo telakka logo
To 3.8. Nossa Bossa nosturi logo
Pe-La 4.-5.8. Esa Nummela Duo nosturi logo
Su 6.8. Olli Ahvenlahti nosturi logo
Ma-Su 7.-13.8. S. Mäkelä & T. Sarkkinen telakka logo
Pe 11.8. Ida Paul & Kalle Lindroth nosturi logo
La 12.8. Bad Case -of loving Rock! nosturi logo
Su 13.8. Henri Mäntylä Duo nosturi logo
Ti-Ke 15.-16.8. Markku Aro & Diesel nosturi logo
To 17.8. Ile Kallio & Patrik Eriksson Duo telakka logo
Pe 18.8. Elias Kaskinen & Päivänsankarit nosturi logo
La 19.8. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
Su 20.8. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 22.-23.8. Heidi Pakarinen & Karavaani nosturi logo
To 24.8. August Saarinen & Vuolas Virta nosturi logo
Pe

25.8.

Aurora nosturi logo
La 26.8. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 27.8. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 29.-30.8. Marko Maunuksela & Talisman nosturi logo
To 31.8. Jukka Kuoppamäki telakka logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
31 31.7.-6.8. Olli Leppänen 4.-6.8. Unelmavävyt
32 7.-13.8. Matti Oksa Tuomas Kaikkonen @ Onnenkerjäläiset
33 14.-20.8. Jaco Riskit Herrat
34 21.-27.8. Claudio Jade's Band
35 28.8.-3.9. Jarkko Klemetti Christa Huikko Band
Taikurit
1.-6.8. Taikuri Jari
7.-10.8. Taikuri Aaro Sorva
11.-13.8. Taikuri Keke Pulliainen

Tiistain ja keskiviikon klo 18.45 lähdöillä Tallinnasta Helsinkiin mukana ovat tanssin ystäville tutut iskelmätähdet Bar Nosturissa. Torstai-iltaisin Pub Telakassa jatkuvat suuren suosion saavuttaneet Suomi-popin ykkösnimien puoliakustiset soolo-, duo- tai bändikeikat. Perjantai-iltaisin Bar Nosturin lavalle nousevat tämän hetken kuumimmat nimet ja soittolistojen suosikit klo 20. Lauantaisin risteilijöiden kanssa menossa mukana covereita soittava bilebändi. Sunnuntaisin Bar Nosturissa nautitaan laadukkaasta viihdemusiikista, mm. jazz-, swing- ja latinorytmeistä. Maanantaista perjantaihin Bar Nosturissa tanssitaan viihdeorkesterien tahdissa.

Artistit esiintyvät seuraavasti:

Bar Nosturi

  • Tiistaisin ja keskiviikkoisin klo 19 & 20
  • Perjantaisin klo 20
  • Lauantaisin klo 19 & 20

Pub Telakka

  • Torstaisin klo 19 & 20.

Sivun alkuun