Tietoja haetaan, pieni hetki...

Tietoja haetaan, pieni hetki...

|

Viihde

M/s Finlandialla viihdytään elävän kotimaisen musiikin parissa joka päivä. Katso eri viikonpäivien ohjelma ja esiintymisajat >> 

Tammikuu 2017

lauri tahka_150x150 JukkaPoika 150x150 jiri nikkinen_the_beatles_tribute_band_150x150
5.1. Lauri Tähkä 13.1. Jukka Poika 21.1. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band
Esiintyjät
Su 1.1. Nina Sallinen & Pauli Halme nosturi logo
To 5.1. Lauri Tähkä nosturi logo
Pe-La 6.-7.1. Esa Nummela Band nosturi logo
Su 8.1. Uncle John Trio nosturi logo
Ti-Ke 10.-11.1. Anneli Mattila & Recados nosturi logo
To 12.1. Santeri Halme & Auringonlaskun ratsastajat nosturi logo
Pe 13.1. Jukka Poika nosturi logo
La 14.1. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 15.1. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 17.-18.1. Teuvo Oinas & Kiintotähti nosturi logo
To 19.1. Antti Reini Duo telakka logo
Pe 20.1. Vilma Alina nosturi logo
La 21.1. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
Su 22.1. Tuomas Lehto & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 24.-25.1. Ilkka Vainio Villi Pyhäpoika Show nosturi logo
To 26.1. Enna & Evi telakka logo
Pe 27.1. Ellinoora nosturi logo
La 28.1. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 29.1. Trio Palmera nosturi logo
Ti 31.1. Heidi Pakarinen & Karavaani nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
52 1.1. Markku Ketola -
1 2.-8.1. Matti Oksa Pientä Unelmaa
2 9.-15.1. Steve Webb Kunnon Miehet
3 16.-22.1. Jarkko Klemetti Unelmavävyt (ma-la)
4 23.-29.1. Claudio Christa Huikko Band
Taikurit
1.1. Taikuri Keke Pulliainen
2.-8.1. Taikuri Jari

Helmikuu 2017

maarit sami_hurmerinta_150x150 suvi terasniska_150x150 uniikki 150x150
2.2. Maarit ja Sami Hurmerinta 17.2. Suvi Teräsniska 24.2. Uniikki
Esiintyjät
Ke 1.2. Heidi Pakarinen & Karavaani nosturi logo
To 2.2. Maarit ja Sami Hurmerinta telakka logo
Pe 3.2. Raappana nosturi logo
La 4.2. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
Su 5.2. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 7.-8.2. Matti Esko nosturi logo
To 9.2. Tero Hyväluoma Frost V nosturi logo
Pe 10.2. Diandra nosturi logo
La 11.2. BadCase -of loving Rock! nosturi logo
Su 12.2. Olli Leppänen & Samuli Jokinen nosturi logo
Ti-Ke 14.-15.2. Tiina Ruuska & Rosette nosturi logo
To 16.2. Virve Rosti telakka logo
Pe 17.2. Suvi Teräsniska nosturi logo
La 18.2. Kasmir nosturi logo
Su 19.2. Jonna Ortju & Marian Petrescu nosturi logo
Ti-Ke 21.-22.2. Anne Mattila & Dejavu nosturi logo
To 23.2. Shava nosturi logo
Pe 24.2. Uniikki nosturi logo
La 25.2. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
Su 26.2. Wanha Swengi nosturi logo
Ti 28.2. Aki Samuli & Fantasia nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
5 30.1.-5.2. Tuomas Lehto Jade's Band
6 6.-12.2. Matti Oksa Riskit Herrat
7 13.-19.2. Jaco Tuomas Kaikkonen @ Onnenkerjäläiset/la 18.2. Katri Metso Party Band
8 20.-26.2. Mika Suominen Christa Huikko Band
9 27.2.-5.3. Markku Ketola Muscot
Taikurit/Erikoisohjelmat
17.2. Evelina ja Aste
18.-19.2. Taikuri Jari
20.-23.2. Taikuri Aaro Sorva
24.-26.2. Taikuri Keke Pulliainen
27.-28.2. Taikuri Roope Ylitalo

Maaliskuu 2017

benjamin 150x150 nopsajalka 150x150 irina 150x150
3.3. Benjamin 10.3. Nopsajalka 17.3. Irina
Esiintyjät
Ke 1.3. Aki Samuli & Fantasia nosturi logo
To 2.3. Tuomari Nurmio telakka logo
Pe 3.3. Benjamin nosturi logo
La 4.3. The Bubble Band nosturi logo
Su 5.3. Mikael Konttinen nosturi logo
Ti-Ke 7.-8.3. Eini & Boogie nosturi logo
To 9.3. Duo Cover Page telakka logo
Pe 10.3. Nopsajalka nosturi logo
La 11.3. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
Su 12.3. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 14.-15.3. Arja Koriseva & Fortuna nosturi logo
To 16.3. Hanna Pakarinen telakka logo
Pe 17.3. Irina nosturi logo
La 18.3. Kimble nosturi logo
Su 19.3. Tuomas Lehto & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 21.-22.3. Taikakuu nosturi logo
To 23.3. Loisto nosturi logo
To-Pe 23.-24.3. Pave Maijanen telakka logo
Pe 24.3. Anssi Kela nosturi logo
La 25.3. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 26.3. Olli Ahvenlahti nosturi logo
Ti-Ke 28.-29.2. Susanna Heikki & Unelmavävyt nosturi logo
To 30.3. Sir Elwood Duo telakka logo
Pe 31.3. Reino Nordin nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
10 6.-12.3. Steve Webb Pientä Unelmaa
11 13.-19.3. Nicklas Grönholm 13.-16.3./Olli Leppänen 17.-19.3. Jade's Band
12 20.-26.3. Tuomas Lehto Christa Huikko Band
13 27.3.-2.4. Tuomo Karppinen Unelmavävyt
Taikurit
1.-5.3. Taikuri Roope Ylitalo

Huhtikuu 2017

pete parkkonen_150x150 erin 150x150 elias kaskinen_150x150
7.4. Pete Parkkonen 13.4. Erin 28.4. Elias Kaskinen
Esiintyjät
La 1.4. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 2.4. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 4.-5.4. Eija Kantola & Omega nosturi logo
To 6.4. Miss Jones Swing Band nosturi logo
Pe 7.4. Pete Parkkonen nosturi logo
La 8.4. Esa Nummela Band nosturi logo
Su 9.4. Susa Saukko & Pekka Kuorikoski nosturi logo
Ti-Ke 11.-12.4. Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri nosturi logo
To 13.4. Erin telakka logo
Pe-Ma 14.-17.4. Mina ja Tomas nosturi logo
Ti-Ke 18.-19.4. Tomi Markkola & Fernet nosturi logo
To 20.4. Duo Zenger & Levy telakka logo
Pe 21.4. Aurora nosturi logo
La 22.4. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
Su 23.4. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 25.-26.4. Meiju Suvas & Suvasregal nosturi logo
To 27.4. Sonja Lumme Duo telakka logo
Pe 28.4. Elias Kaskinen nosturi logo
La-Su 29.-30.4. Christa Huikko Band nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
14 3.-9.4. Matti Oksa Marko Karvonen & Mercedes
15 10.-16.4. Claudio Muscot
16 17.-23.4. Steve Webb Jade's Band
17 24.-30.4. Jarkko Klemetti Christa Huikko Band
Taikurit
13.-17.4. Taikuri Kari

Toukokuu 2017

veeti kallio_150x150 redrama 150x150 anssi kela_150x150_spotlight02
11.5. Veeti Kallio Duo 19.5. Redrama 26.5. Anssi Kela
Esiintyjät
Ti-Ke 2.-3.5. Hurma nosturi logo
To 4.5. Orquesta Solaz nosturi logo
Pe 5.5. Petra nosturi logo
La 6.5. Jayho nosturi logo
Su 7.5. Uncle John Trio nosturi logo
Ti-Ke 9.-10.5. Kake Randelin & Company nosturi logo
To 11.5. Veeti Kallio Duo telakka logo
Pe 12.5. Lucas nosturi logo
La 13.5. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 14.5. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 16.-17.4. Erika Vikman & Tuomas Kaikkonen & Onnenkerjäläiset nosturi logo
To 18.5. Cherry Lips nosturi logo
Pe 19.5. Redrama nosturi logo
La 20.5. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
Su 21.5. Susa Saukko & Pekka Kuorikoski nosturi logo
Ti-Ke 23.-24.5. Charles Plogman & Rosette nosturi logo
To 25.5. Badding Tribute nosturi logo
Pe 26.5. Anssi Kela nosturi logo
La 27.5. Christa Huikko Band nosturi logo
Su 28.5. Trio Palmera nosturi logo
Ti-Ke 30.-31.5. Marita Taavitsainen & Orkesteri Koivu nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
18 1.-7.5. Markku Ketola Rosette
19 8.-14.5. Jaco Pientä Unelmaa
20 15.-21.5. Tuomas Lehto Kunnon Miehet
21 22.-28.5. Pete Haapasalo Christa Huikko Band
22 29.5.-4.6. Jarkko Klemetti Muscot

Kesäkuu 2017

evelina 150x150 sima 150x150 anna abreu_150x150_2
2.6. Evelina 9.6. Sima 16.6. Anna Abreu
Esiintyjät
To 1.6. Kahden pennin orkesteri nosturi logo
Pe 2.6. Evelina nosturi logo
La 3.6. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
Su 4.6. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-Ke 6.-7.6. NeljänSuora nosturi logo
To 8.6. Taikapeili telakka logo
Pe 9.6. Sima nosturi logo
La 10.6. Jiri Nikkinen Beatles Tribute Band nosturi logo
Su 11.6. Tuomas Lehto & Juha Lanu nosturi logo
Ti-Ke 13.-14.6. Teemu Roivainen & Energia nosturi logo
To 15.6. Sibelius Akatemia telakka logo
Pe 16.6. Anna Abreu nosturi logo
La 17.6. Tervettä Tavaraa nosturi logo
Su 18.6. Tuohimaa & Ojala nosturi logo
Ti-Ke 20.-21.6. Channel Four nosturi logo
Pe-La 23.-24.6. Pete Haapasalo Duo nosturi logo
Su 25.6. Susa Saukko & Pekka Kuorikoski nosturi logo
Ma-Pe 26.-30.6. Jayho telakka logo
Pe 30.6. Esa Nummela Duo nosturi logo
Viikko Trubaduuri (joka päivä) Orkesteri (ma-pe)
23 5.-11.6. Matti Oksa Unelmavävyt
24 12.-18.6. Markku Ketola Marko Karvonen & Mercedes
25 19.-25.6. Claudio Esme & Broadway
26 26.6.-2.7. Tuomo Karppinen Jake Niska Band

Tiistain ja keskiviikon klo 18.45 lähdöillä Tallinnasta Helsinkiin mukana ovat tanssin ystäville tutut iskelmätähdet Bar Nosturissa. Torstai-iltaisin Pub Telakassa jatkuvat suuren suosion saavuttaneet Suomi-popin ykkösnimien puoliakustiset soolo-, duo- tai bändikeikat. Perjantai-iltaisin Bar Nosturin lavalle nousevat tämän hetken kuumimmat nimet ja soittolistojen suosikit klo 20. Lauantaisin risteilijöiden kanssa menossa mukana covereita soittava bilebändi. Sunnuntaisin Bar Nosturissa nautitaan laadukkaasta viihdemusiikista, mm. jazz-, swing- ja latinorytmeistä. Maanantaista perjantaihin Bar Nosturissa tanssitaan viihdeorkesterien tahdissa.

Artistit esiintyvät seuraavasti:

Bar Nosturi

  • Tiistaisin ja keskiviikkoisin klo 19 & 20
  • Perjantaisin klo 20
  • Lauantaisin klo 19 & 20

Pub Telakka

  • Torstaisin klo 19 & 20.

Sivun alkuun