Uppgifterna hämtas.

Uppgifterna hämtas.

|

Nöje

Resan får en flygande start då dansorkestern bjuder upp till dans varje dag. De inhemska stjärnartisterna underhåller på tisdagarna. Torsdag avgångar uppträder kända finländska underhållningsartisterna i Pub Telakka.

Februari 2018

Kauko Röyhkä Evelina Teflon Brothers
8.2. Kauko Röyhkä Trio 13.-14.2. NeljänSuora 23.2. Teflon Brothers
Artister
To 1.2. Veeti Kallio Duo telakka logo
Fre 2.2. Sima nosturi logo
3.2. Eini nosturi logo
4.2. Suvi Karjula & Jukkis nosturi logo
Ti-On 6.-7.2. Charles Plogman & Rosette nosturi logo
To 8.2. Kauko Röyhkä Duo telakka logo
Fre 9.2. Irina nosturi logo
10.2. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
11.2. Uncle John Duo nosturi logo
Ti-On 13.-14.2. NeljänSuora nosturi logo
To 15.2. Ile Kallio & Patrik Eriksson Duo telakka logo
Fre 16.2. AGT 2018 - Nikke Ankara, kl. 16 och 19:30 nosturi logo
17.2. AGT 2018 - Evelina, kl. 16 nosturi logo
18.2. Johanna Debreczeni & Mirka Vähtäri nosturi logo
Ti-On 20.-21.2. Tomi Markkola & Fernet nosturi logo
To 22.2. SoulSisters telakka logo
Fre 23.2. Teflon Rockers nosturi logo
24.2. BadCase -of loving Rock nosturi logo
25.2. Trio Palmera nosturi logo
Ti-On 27.-28.2. Tommi Soidinmäki nosturi logo
Vecka Trubadur (varje dag) Orkester (må-fre)
5 29.1.-4.2. Jarkko Klemetti Kunnon Miehet (må-lö)
6 5.-11.2. Steve Webb Jade's Band
7 12.-18.2. Matti Oksa Pientä Unelmaa (må-fre), Esa Nummela Band (lö)
8 19.-25.2. Mika Suominen Tuomas Kaikkonen @ Onnenkerjäläiset
9 26.2.-4.3. Kriss Viconte Riskit Herrat (ma-fre)/Katri Metso Party Band (lö)

Mars 2018

Redrama Elastinen Jiri Nikkinen
2.3. Redrama 16.3. Elastinen 23.3. Pete Parkkonen
Artister
To 1.3. Sami Pitkämö Duo telakka logo
Fre 2.3. Redrama nosturi logo
3.3. AGT 2018 - artisten bekräftas senare nosturi logo
3.3. AGT 2018 - artisten bekräftas senare telakka logo
4.3. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-On 6.-7.3. Heidi Pakarinen & Karavaani nosturi logo
To 8.3. Leewings telakka logo
Fre 9.3. Lucas nosturi logo
10.3. Jayho nosturi logo
11.3. Susa Saukko Duo nosturi logo
Ti-On 13.-14.3. Sinitaivas nosturi logo
To 15.3. Anna Hanski & Säestäjä telakka logo
Fre 16.3. Elastinen nosturi logo
Fre-Lö 16.-17.3. O'Rives telakka logo
17.3. Esa Nummela Band nosturi logo
18.3. Uncle John Duo nosturi logo
Ti-On 20.-21.3. Anneli Mattila & Recados nosturi logo
To 22.3. M.A Numminen & Pedro Hietanen telakka logo
Fre 23.3. Pete Parkkonen nosturi logo
24.3. Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band nosturi logo
25.3. Minna Lasanen & Pete Haapasalo nosturi logo
Ti-On 27.-28.3. Taikakuu nosturi logo
To 29.3. Kaija Kärkinen & Ile Kallio telakka logo
Fre-Lö 30.-31.3. Pasi Vainionperä Party Rockers nosturi logo
Vecka Trubadur (varje dag) Orkester (må-fre)
9 26.2.-4.3. Kriss Viconte Riskit Herrat (må-fre)/Katri Metso Party Band (lö)
10 5.-11.3. Nicklas Grönholm (må-on)/Olli Lepänrinne (to-sö) Muscot
11 12.-18.3. Tuomas Lehto The Trousers
12 19.-25.3. John-Peter Lemström Unelmavävyt
13 26.3.-1.4. Matti Oksa Jade's Band

April 2018

Sami Saari Jannika B Jorma Kääriäinen
19.4. Sami Saari 20.4. Jannika B 24.-25.4. Jorma Kääriäinen ja Yhden Tähden Orkesteri
Artister
Sö-Må 1.-2.4. Olli Lepänrinne & Samuli Jokinen telakka logo
Ti-On 3.-4.4. Finlanders nosturi logo
To-Fre 5.-6.4. Pave Maijanen nosturi logo
Fre 6.4. Aikakone telakka logo
7.4. Playa Band nosturi logo
8.4. Trio Palmera nosturi logo
Ti-On 10.-11.4. Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty telakka logo
To 12.4. Katri Somerjoki & Niittisydän nosturi logo
Fre 13.4. Ressu & Jussi Ysärihitit Tour nosturi logo
14.4. The Sense Band nosturi logo
15.4. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-On 17.-18.4. Matti ja Teppo & Horizone telakka logo
To 19.4. Sami Saari nosturi logo
Fre 20.4. Jannika B telakka logo
21.4. The Trousers nosturi logo
22.4. Susa Saukko Duo nosturi logo
Ti-On 24.-25.4. Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri nosturi logo
To 26.4. Sir Elwood Duo telakka logo
Fre 27.4. Movetron nosturi logo
Lö-Må 28.-30.4. Jayho nosturi logo
Vecka Trubadur (varje dag) Orkester (må-fre)
14 2.-8.4. Steve Webb Marko Karvonen & Mercedes
15 9.-15.4. Jaco Pientä Unelmaa
16 16.-22.4. Claudio The Trousers
17 23.-29.4. Jarkko Klemetti Muscot
18 30.4.-6.5. Markku Ketola Tuomas Kaikkonen & Onnenkerjäläiset

Maj 2018

Olavi Uusivirta Elias Kaskinen Arttu Wiskari
4.5. Olavi Uusivirta 18.5. Elias Kaskinen & Päivänsankarit 25.5. Arttu Wiskari
Artister
Ti-On 1.-2.5. Marko Maunuksela & Talisman telakka logo
To 3.5. Mikko Alatalo & Jammi Humalamäki nosturi logo
Fre 4.5. Olavi Uusivirta nosturi logo
5.5. Amorix telakka logo
6.5. Olli Ahvenlahti nosturi logo
Ti-On 8.-9.5. Anne Mattila nosturi logo
To 10.5. Antti Reini Duo telakka logo
Fre 11.5. Kasmir nosturi logo
12.5. Esa Nummela Duo nosturi logo
13.5. Lauluyhtye Adio nosturi logo
Ti-On 15.-16.5. Kake Randelin & Company nosturi logo
To 17.5. Tommi Läntinen telakka logo
Fre 18.5. Elias Kaskinen & Päivänsankarit nosturi logo
19.5. Pasi Vainionperä Party Rockers telakka logo
20.5. Leo Luoto & Petri Haapasalo nosturi logo
Ti-On 22.-23.5. Ilkka Vainio Villi Pyhäpoika Shoiw nosturi logo
To 24.5. Sonja Lumme Duo telakka logo
Fre 25.5. Arttu Wiskari nosturi logo
26.5. Bianca & The New F.F. Band nosturi logo
27.5. Bianca Morales & Jazzpianisti Zhenia Gimer nosturi logo
Ti-On 29.-30.5. Aki Samuli & Fantasia nosturi logo
To 31.5. Costello Hautamäki telakka logo
Vecka Trubadur (varje dag) Orkester (må-fre)
18 30.4.-6.5. Markku Ketola Tuomas Kaikkonen & Onnenkerjäläiset
19 7.-13.5. Tuomas Lehto Rosette
20 14.-20.5. Darren McStay Jade's Band
21 21.-27.5. Matti Oksa The Trousers
22 28.5.-3.6. Jarkko Klemetti Pientä Unelmaa

Artisterna uppträder:

Bar Nosturi

Tisdag och onsdag kl 18.45 och 19.45

Fredag kl 19.30

Lördag kl 19.00

Pub Telakka

Torsdag kl 18.45 och 19.45